• KURAN'DA MİKROSKOBİK & KOZMOLOJİK BİLGİLER
  • gereçler: bilim sağduyu bilgi inanç vicdan akıl adil sabır özgürlük
  • Bilim Işığın, Gölgen Cehaletin.
  • Kaçamayacaksın ışıktan, Gölgen ortaya çıkacak
 • Anasayfa
 • Favorilere Ekle
 • Site Haritası
 • https://www.facebook.com/profile.php?id=100079071813049
 • https://www.twitter.com/@asronspace
 • https://www.instagram.com/kilavuzoglu.mustafa/
 • https://www.youtube.com/channel/UCFVG7clKZdbDuVuLZ3T68jA
Kuran Matruska Gibidir

“KURAN, Matruşka gibidir fakat BÜYÜK bir farkla".

Matruşka açtıkça küçülür, KURAN ise, onu açtıkça daha da BÜYÜR katman katman. Kuran’ın içi, kabından büyüktür ve bir cümle/paragraf birkaç farklı oluşumu anlatabilir.

Kuran'ın en az 3 katmanı vardır: 1) İlahi Rehber, Hidayet  2) Yeryüzü ve insan-insanlık  3) Evrenin yaratılışı ve Bilim

Sadece bir ayetten (R'ad 4) örnekle göstereyim

4) Allah, "Başlangıçta Arz ve Cennet birdi, sonra onları ayırdık" diyor. Bu yüzden ilk Fatiha suresinde besmele, ayrı değil, "bir" olarak kutsal kitapla birliktedir. Tekrar ediyorum: besmele+kutsal metin = saf "korumalı" bilgi. Allah diyor ki "Ben herşeyi (madde/enerji=evren) bilgiden yarattım. Sonra Allah onları 2. sureden başlayarak ayırdı.

5) Bu aynı zamanda Büyük Patlama için de aynı benzetmedir: her şey bir noktadan başladı ve uzayda/gökyüzünde genişledi. Dolayısıyla evrenin yaratılışı hem şekil hem de sayı olarak doğrudan Kur'an'a yansır. Bu da daha sonra gelebilir.

6) Dünya= Kıtalar+insanlar - aynı suyla sulanan - aynı veya farklı kökler - bazıları diğerlerinden daha iyi: Yeryüzündeki tüm dinlerin tek bir ilahi kaynağı vardır, bazıları İbrahimi Müslümanlar-Yahudiler-Hıristiyanlar gibi akraba/aynı köktendir, ve bazıları Budizm'e benzer, bazıları Hinduizm'e benzer (Brahmanizm=İbrahimizm neden bu kadar benzer). Elbette onlardan bazıları diğerlerinden daha iyidir ve sayıca daha fazladır. Bazıları yoldan saptı ve bozuldu.

7) ARDH, "uzay ve altının dokusu" ve "gökler" ise boşluktur. Evrendeki her şey, evrensel "yer/yer"in örtü tabakası olan "Kozmik Zemin" olan uzayın dokusundan doğar. Bildiğimiz şekliyle evreni oluşturan tüm temel parçacıklar, "boş/boş sandığınız boşlukta belirir ve kaybolur". Her çeşit meyve, aynı veya farklı kökler, bazıları diğerlerinden daha iyi/daha büyük: Tüm Fundamental Kuantum Parçacıkları. Hepsi uzayda "Kozmik YAĞMUR"dan gelen aynı su ile sulanarak büyürler.

8) Dünya'da da yağmur her yerde aynı şekilde sudur, toprak da öyle. Aynı yağmur ve aynı topraktan sayısız çeşitlilikte bitki, meyve, sebze ve çiçek yetişiyor.

9) Aynı evde aynı ana babadan doğmuş ve benzer şekilde yetiştirilmiş, benzer eğitimleri almış kardeşler bile farklı farklı şahsiyetler haline geliyorlar.

 

 

  
1299 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi5
Bugün Toplam841
Toplam Ziyaret1162416
Linkler